Vi har netop fået denne lille fyr hjem efter et længere test-ophold hos en kunde i Schweiz, hvori den indgik ifm. et forsøgsprojekt i en metalproduktion.
I samarbejde med L2Process A/S har vi designet, produceret og valideret denne specialproduceret mini udgave af en Filter Nutch, som gør det muligt at udføre flere procestrin i én arbejdsgang. Filter Nutch’en er ikke kun et filter men et lukket procesanlæg, som benyttes til filtrering, tørring, udkrystallisering og reaktion.
Men synes du at det mere ligner en avanceret juicepresser, så er der god grund til at besøge vores kontor i Kalundborg, hvor vi står klar til at fortælle mere om Filter Nutch’en samt hvordan den kan gavne jeres produktion.
Velkommen i maskinrummet 👋🏼
Vi oplever, som mange andre, en stor efterspørgsel på
Velkommen til Team LUND
Kan man nogensinde få for mange fantastiske kolleger? Nej
Velkommen til Team LUND
Da vi oplever stor efterspørgsel på kvalificeret arbejdskraft, er
Måske kender du os ikke så godt…
Men vi er ikke normale. Og hvorfor skulle vi
Vi smiler ekstra meget for tiden
Vi er glade for endelig at kunne dele nyheden
ISO 9001 Certificeret
En ting er sikkert og vist: ingen kommer sovende